ћирилица | english info servis | rečnik | sadržaj | kontakti | pomoć 
O Narodnoj banci Srbije | Istorijat

Guverneri

Period osnivanja Narodne banke Srbije


AleksaSpasic

FilipHristic

DjordjeVajfert

TihomiljMarkovic 
Aleksa Spasić
mart – oktobar 1884.
Filip Hristić
1885 – 1890.
Đorđe Vajfert
1890 – 1902.
Tihomilj J. Marković
1902 – 1912.

Guverneri Narodne banke Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca


DjordjeVajfert

LjubomirSreckovic
   
Đorđe Vajfert
1912 – 1926.
Ljubomir Srećković
mart – juni 1928.
   

Guverneri Narodne banke Kraljevine Jugoslavije


IgnjatBajloni

MelkoCingrija

MilanRadosavljevic

Dragutin Protić
Ignjat J. Bajloni
1928 – 1934.
Melko Čingrija, v.d. guvernera
april 1934 – februar 1935.
Dr Milan Radosavljević
1935 – 1939.
januar 1941 -
Dr Dragutin K. Protić
1939 – 1940.

Guverneri Narodne banke Federativne Narodne Republike Jugoslavije

TanasijeZdravkovic
ObrenBlagojevic

MarjanDernastija

SergijeKrajger
Tanasije Zdravković
28. XI 1945 – 30. IV 1946.
Obren Blagojević
1. V 1946 – 31. XII 1948.
Marijan Dermastija
1. I 1949 – 25. X 1951.
Sergije Krajger
26. X 1951 – 30. VI 1953.

VojinGuzina

JankoSmole
   
Vojin Guzina
1. VII 1953 – 20. VI 1958.
Janko Smole
21. VI 1958 – 15. VI 1962.
   

Guverneri Narodne banke Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije


NikolaMiljanic

IvoPerisin  

BranislavColanovic

KsenteBogoev
Dr Nikola Miljanić
16. VI 1962 – 31. V 1969.
Dr Ivo Perišin
1. IX 1969 – 31. XII 1971.
Branislav Čolanović
1. III 1972 – 2. VI 1977.
Dr Ksente Bogoev
3. VI 1977 – 25. XII 1981.

RadovanMakic

DusanVlatkovic 
   
Radovan Makić
26. XII 1981 – 31. V 1986.
Dušan Vlatković
1. VI 1986 – 14. VII 1992.
   

Guverneri Narodne banke Savezne Republike Jugoslavije


VukOgnjenovic

BorislavAtanackovic

DragoslavAvramovic

DusanVlatkovic
Mr Vuk Ognjanović
15. VII 1992 – 15. VII 1993.
Borisav Atanacković
16. VII 1993 – 20. X 1993.
prof. dr Dragoslav Avramović
2. III 1994 – 15. V 1996.
Dušan Vlatković
26. VI 1997 – 27. XI 2000.

MladjanDinkic
       
Mlađan Dinkić
28. XI 2000 – 3. II 2003.
       

Guverneri Narodne banke Srbije


MladjanDinkic

KoriUdovicki

Radovan Jelašić

Dejan Soskic
Mlađan Dinkić
4. II 2003 – 22. VII 2003.
Dr Kori Udovički
23. VII 2003 – 25. II 2004.
Radovan Jelašić
25. II 2004 – 28. VII 2010.
Dr Dejan Šoškić
29. VII 2010 – 6. VIII 2012.